dodano: 26-02-20
Maluszki w sensorycznej bibliotece
Dzisiejsze spotkanie dla mam i bobasów, jak zawsze rozpoczęliśmy od indywidualnej zabawy z książkami. Dzieci i mamy mogły w dowolny sposób korzystać z bogatego księgozbioru dla najmłodszych.
dodano: 26-02-20
Dzisiejsze spotkanie dla mam i bobasów, jak zawsze rozpoczęliśmy od indywidualnej zabawy z książkami. Dzieci i mamy mogły w dowolny sposób korzystać z bogatego księgozbioru dla najmłodszych.
dodano: 26-02-20
W czwartek, 20 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Okruchy świętości. Relikwie Drzewa Krzyża Świętego – stauroteka z Ostrowa Lednickiego”.
dodano: 26-02-20
W sobotę 15 lutego 2020 gościliśmy w bibliotece Juliusza Kubla – regionalistę, badacza i popularyzatora gwary wielkopolskiej, twórcę postaci Starego Marycha.
dodano: 26-02-20
Jaka natura drzemie w sąsiadach z kraju za Odrą? Czy słynna niemiecka systematyczność, sumienność i zorganizowanie ma odzwierciedlenie w kulturze i sztuce? A może Niemcy to romantycy?
dodano: 13-01-20
W piątkowe popołudnie 10 stycznia, w bibliotece odbyło się kolejne udane spotkanie ze sztuką. Wernisaż wystawy pt. „Niech żyje kolor” zgromadził liczne grono odbiorców.
dodano: 02-12-19
30 listopada odbyła się w naszej bibliotece Fantastyczna Sobota z Harrym Potterem. Z tej okazji instytucje licznie odwiedzili miłośnicy książek o przygodach nastoletniego czarodzieja. Czekało na nich mnóstwo atrakcji.
dodano: 18-11-19
W ostatnią sobotę nasza biblioteka pękała w szwach, a to za sprawą czytelników, którzy całymi rodzinami przybyli na spotkanie z Panem Kleksem.
dodano: 13-11-19
W piątek, 8 listopada, w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się otwarcie wystawy „140 lat linii kolejowej Poznań – Piła” połączone z promocją albumu poświęconego historii tej trasy. Autorem wydawnictwa jest Krzysztof Springer, prezes Stowarzyszenia Nadwarciańska Kolej Drezynowa. Książka stanowi drugą część kolejowego tryptyku. Przypomnijmy, że pierwsza - „Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską” miała swoją premierę w marcu tego roku.
dodano: 08-11-19
Wczoraj w bibliotece odbyło się spotkanie z Emilią Kiereś - autorką książek dla dzieci i młodzieży, tłumaczką, ilustratorką, redaktorką. Jej przygodowe powieści, pełne postaci oraz zdarzeń z pogranicza rzeczywistości i baśni, stanowią pretekst do odkrywania uniwersalnych prawd i ponadczasowych wartości. Książki "Łowy", "Brat", "Haczyk", "Rzeka", "Kwadrans" nawiązują do tradycji baśni i legend lub zaskakują wątkami detektywistycznymi.
dodano: 06-11-19
W miniony piątek, 25 października, w Bibliotece Publicznej odbył się kolejny wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Tym razem artyści zabrali nas w podróż po różnych krajach świata prezentując charakterystyczne dla nich melodie i utwory poetyckie. Podczas niespełna godzinnego występu gościliśmy więc w Anglii, Ameryce, Meksyku, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Grecji oraz w Rosji.
Kotologia / Ruby Foster
Basia : wielka księga psów i kotów/ Zofia Stanecka
Astrid ; opowieść o Astrid Lindgren / Susanne Lieder
Kraków : przewodnik dla dużych i małych / Barbara Gawryluk
Gapiszon i... / Bohdan Butenko
Dom na ulicy Czereśniowej / Rotraut Susanne Berner